Nemanja Bjelica sürprizi! Yeni takımı ve görevi resmen açıklandı

FIBA Europe Cup finalisti Bahçeşehir Koleji, gelecek yılın planlamalarını sürdürüyor. Gelecek yıl daha güçlü bir kadro oluşturmak ve hedef büyütmek isteyen Bahçehir Koleji, kısa süre önce profesyonel basketbolculuk kariyerini noktalayan Nemanja Bjelica’yı sportif direktörlük görevine getirdi.

‘LİGİMİZİN MARKA DEĞERİNİ ARTIRACAĞINA İNANIYORUM’

Önemli bir ismin Bahçeşehir Koleji’nin başarısı için çalışacağından mutluluk duyduğunu dile getiren Bahçeşehir Koleji Basketbol Kulübü Başkanı Begüm Yücel, “Nemanja Bjelica, oyunculuk döneminde hem Avrupa basketbolu hem de NBA’deki başarılarıyla değerini defalarca kanıtladı. Ülkemize ve Türk basketboluna da aşina olan ve ligimizi yakından takip eden böylesine önemli bir ismin bundan sonra takımımızın başarısı için çalışacağını bilmek bizleri heyecanlandırıyor. Bjelica’nın vizyonu ve hedeflerimize duyduğu yoğun ilgiyle birlikte getireceği basketbol kültürünün hem takımımıza hem de ülke basketboluna uzun vadeli katkıları olacağına, bu hamlenin ligimizin marka değerini artıracağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

EUROLEAGUE’DE MVP, NBA’DE ŞAMPİYON

Nemanja Bjelica, 2010 NBA Draftı’nda Washington Wizards tarafından seçilmiş, NBA kariyerine başlamadan önce Baskonia ve Fenerbahçe formaları giymişti. Fenerbahçe formasıyla 2015 yılında EuroLeague normal sezonunun en değerli oyuncusu (MVP) seçilen Bjelica, 2015 yazında Minnesota Timberwolves ile sözleşme imzalayarak NBA’in yolunu tutmuştu. Bjelica, Sacramento Kings ve Miami Heat formaları giydikten sonra 2021 yılında Golden State Warriors’a transfer olmuş ve takımıyla NBA şampiyonluğuna ulaşmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir