Tekstil dünyasının Türkiye buluşması

Kadın, erkek, çocuk, ayakkabı, iç giyim ve ev tekstili sektörlerindeki üretici markalar, 2024 sohbahar-kış kreasyonlarını ağırlıklı olarak Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Özbekistan ve Orta Doğu ülkelerinden gelen alıcılara sundu.

Tekstil ihracatında 2023 yılında 14’üncü olduklarını belirten Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, “Özgün iş modelimiz Business Holiday kapsamında hem ülkemizin tanıtımını yapıyoruz, hem ülke tekstil ihracatına büyük katkı sağlıyoruz, hem de turizme destek oluyoruz. Artan iş hacmimizden cesaretle bu yıl fuar alanı kapasitemizi ikiye katladık. Stant sayımızı 200’e fuar metrekare alanımızı bin 500’e yükselttik. Gelen yaklaşık 6 bin yabancı alıcıyı Antalya’da 10 ayrı otelde konaklatıyoruz. Tüm bunlarla birlikte, yıl içinde devam edecek devam siparişlerle tekstil sektörüne önemli bir hareketlilik katacağımıza inanıyoruz” dedi.

Yeni rota Afrika

Antalya, Özbekistan ve Kazakistan’da gerçekleştirdikleri Dosso Dossi Fashion Show’larla çok geniş bir coğrafyaya Türk tekstil ürünlerini pazarladıklarını belirten Hikmet Eraslan, “Afrika ticaretinin önemli noktalarını hedefimize aldık. Bu yıl Türk markalarının ürünlerini Afrika’da yeni pazarlara ulaştırmak için yeni bir fuar yapmayı planlıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir